6
Haziran
2018

Yazar
@Miltur

Yorum
Yorum

Roma'da Ne Yenir

İtalya'da pizza ve makarna her yöreye göre farklılık göstermektedir. Roma'nın en meşhur makarnası karabiber ve rendelenmiş peynir soslu makarna olan Caccio e peppe'dir. İtalyanlar makarnaları çok pişirmezler ve makarnanın şekline göre isim verirler.
İtalyan'lar yemeğe meze tabağına benzeyen bir tabak olan "antipasto" ile başlayıp makarna ile devam ederler. Sonrasında et ya da balıktan oluşan tabak gelir. Arkasından salata, tatlı ve kahve gelir. Sabah kahvaltıları ise genelde capuccino, kruasan ve marmelattan oluşur. İtalya'da her bütçeye göre yemek yiyeceğiniz yerler bulunmaktadır. Trattoria, ristorante ucuz olanı bunlar genelde aile işletmesidir ve şaraplarını dahil kendileri yapmaktadır. Bu lokantaların salaşlığı sizi yanıltmasın şehrin eski havasını ve aile ortamını yansıtmak için bu tarz bir görünüm sergilemektedirler. Roma'da en şık ve en pahalı restoranları Trastevere bölgesinde bulunmaktadır. 
Roma'da sokak lezzetlerini mutlaka denemelisiniz. Lezzetli pizzalar ve nutellalı krepler mutlaka denenmeli ve tabii ki Roma'ya kadar gelmişken Roma dondurması yemeden dönmemelisiniz.