14
Ağustos
2018

Yazar
@Miltur

Yorum
Yorum

Cape Town Turu

Doğal güzelliğiyle büyüleyen Cape Town, Güney Afrikanın en gelişmiş şehirlerinden biridir. Cape Town, Afrika kıtasının ucunda, Atlas Okyanusu ile Hint Okyanusunun birbirine karıştığı noktadadır. Okyanuslar arasında kalan Cape Town iklimi sizi sürekli şaşırtabilir. Sabah uyandığınızda güneş parlarken Atlantik Okyanusu'dan gelen soğuk hava ile Hint Okyanusu'dan gelen sıcak havanın yarattığı basınçla hava bir anda soğuyabilir. 
Cape Town'da gezilecek yerler başında Masa Dağı gelir. Dünyanın Yedi Doğa Harikası listesine giren bu dağı teleferikle çıkıp tüm şehri izleyebilirsiniz. Cape Town'nun en güneyinde, Atlas ve Hint Okyanuslarının birleştiği noktada yer alan Ümit Burnu dalış yapmayı sevenlerin uğrak noktasıdır. Burda dalış yapanlar Atlas ve Hint Okyanus'unun ayrılış noktasını gördüklerini söylemektedirler. Cape Town turunda dünyanın en büyük botanik bahçesi Kirstenbosch Botanik Bahçesi'nde farklı bitkileri gözlemleyebilirsiniz. Atlantik kıyısında bulunan Victoria&Alfred Waterfront'u her gün sabah dokuz ve akşam saatleri arasında gezebilir, 450 çeşit mağaza ile 80 adet yeme içme yeri bulunan bu sahilde alış veriş yapıp yöreye özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Nelson Mandela gibi ünlü isimlerin politik suçlardan dolayı hapis yattığı Robben Adası'nı görebilirsiniz. Dar yolları ve renkli binalarıyla Avrupa'nın gösterişli hayatından uzak Bo-Kaap gezilebilir, Cape Town'nun farklı kültürlerini tanıyabilirsiniz. Şehire çok uzakta olmayan Penguenler Sahilinde, koloni halinde yaşayan penguenler ile denize girip bu güzel sahilde fotoğraflar çekebilirsiniz. Two Oceans Aquarium'una uğrarsanız; köpek balıkları, penguenler ve çok çeşitli deniz canlılarını görme şansına sahip olabilirsiniz. 
Cape Town'da ne yenir derseniz? Avrupa ve Malezya mutfağından etkilenerek oluşmuş Cape Town mutfağında sebze ve meyvenin bolca bulunduğu menülerinin yanı sıra et yemeklerini de tadabilirsiniz. 
Cape Town'da alışveriş seçenekleri çoktur dünya çapında ünlü markaların ürünlerinin yanı sıra Afrika'ya özgü el işleri, süs eşyaları, deri eşyalar ve takılar bulabilirsiniz.
Cape Town'a gitmek için vize gerekmemektedir.